Czy wykreują trend?


Z przychodami na poziomie 49 mln zł za 2015 rok CTRL System pozostaje niekwestionowanym liderem branży dystrybucji
bezadresowej. A dzięki podnoszeniu efektywności i rozwijaniu usługi pakietowania ma realną szansę zdystansować konkurentów.

Chociaż wciąż się rozwijamy, to nie spodziewamy się już w naszym segmencie rynku spektakularnych wzrostów – komentuje Adam Puciata, prezes zarządu CTRL System. – Dlatego teraz skupiamy się na ewolucji naszej usługi.

Krakowska spółka, pracująca dla takich marek jak Tesco, Auchan, Neonet, MediaExpert czy LIDL zapowiada na przyszły rok – jako pierwsza w naszym kraju – realizację usług tzw. pakietowania. Jak sama nazwa wskazuje pakietowanie polega na łączeniu w ramach jednej przesyłki kilku wydawnictw promocyjnych i równoczesnym wzbogaceniu takiego zestawu dodatkowymi próbkami produktów lub kuponami rabatowymi. – W krajach Europy Zachodniej to rozwiązanie funkcjonuje od wielu lat i niezmiennie, ze względu na swoją skuteczność, cieszy się tam popularnością wśród handlowców – mówi Adam Puciata.  W ten sposób CTRL System zamierza uciec konkurencji, wprowadzając usługę o skuteczności jeszcze wyższej, niż dotychczasowe rozwiązania. Równocześnie spółka wciąż inwestuje w poprawę i kontrolę jakości dystrybucji, m.in. przez zwiększenie do 25 liczbę pracowników zajmujących się kontrolą dystrybucji. Wcześniej udostępniła klientom autorskie oprogramowanie do planowania kampanii direct marketingowych.

Taka strategia, ma swoją realną cenę – wpływa na wyższy koszt usługi świadczonej przez CTRL System. Ale odnotowywany przez spółkę wzrost przychodów świadczy o tym, że większość klientów jest gotowa zapłacić za gwarancję jakości.

* * *

CTRL System jest niezależnym operatorem pocztowym, który od dekady specjalizuje się w dostarczaniu materiałów marketingowych – takich jak gazetki firmowe i ulotki. CTRL System, z ponad 50% udziałem w rynku dystrybucji
bezadresowej zajmuje pozycję lidera na rynku pod względem jakości usług, która mierzona jest skutecznym i terminowym dostarczaniem przesyłek bezadresowych.

CTRL System dystrybuuje ponad 140 mln materiałów reklamowych miesięcznie, poprzez 72 oddziały terenowe, zatrudniające ponad 3500 kolporterów. CTRL System pracuje dla największych krajowych i międzynarodowych sieci handlowych, a także dla lokalnych przedsiębiorstw.

Kontakt dla mediów:

Ewa Szul-Skjoeldkrona
tel. +48 502 179 440
e-mail: ewa.szul-skjoeldkrona@futurama.ci